Home » Archives by category » Kronike (Page 19)

Daily Telegraph: Serbët ekzekutuan në Prishtinë 5.000 shqiptarë, në vitin 1912 (Foto)

Daily Telegraph: Serbët ekzekutuan në Prishtinë 5.000 shqiptarë, në vitin 1912 (Foto)

Korrespodentët e huaj në Ballkan akuzojnë ushtarët dhe oficerë serbë për mizoritë e kryera kundër shqiptarëve në Shqipëri. Po ashtu ata akuzojnë edhe malazezët për krimet e kryera në rajonin e Shqipërisë së veriut. Sipas korrespodentit të Daily Telegraph, i cili kishte raportuar për Luftën Ballkanike tregon për mizoritë e…

E verteta e ngjarjes se Milanos

E verteta e ngjarjes se Milanos

Eshte e turpshme se si shtypi shqiptar, pa asnje lloj verifikimi te informacionit njellosin imazhin e shqiptareve neper bote. Jo cdo zenke, jo cdo sherr e jo cdo vrasje e shqiptareve ne Itali behet per larje hesapesh, trafik droge apo edhe prostitucion. Kriminilatiteti eshte realitet i vogel tek shqiptaret si…

Polici vret me armën e shërbimit një shtetas për konfliktin e pronë

Polici vret me armën e shërbimit një shtetas për konfliktin e pronë

plagosje me armeNjë person është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth 1 orë më parë, në fshatin Golaj të Hasit, ndërsa nga vendngjarja raportohet se viktima është shtetasi Asllan Dauti, 34 vjeç. Mbi viktimën ka qëlluar me armë një punonjës policie. Ai është shtetasi…

1 17 18 19