Home » Archives by category » Kronike (Page 8)

SONDAZHI: 70 % E TË RINJVE SHQIPTARË KËRKOJNË TË EMIGROJNË NË NJË VEND TË BE-SË!

SONDAZHI: 70 % E TË RINJVE SHQIPTARË KËRKOJNË TË EMIGROJNË NË NJË VEND TË BE-SË!

Home  Emigracioni  Sondazhi: 70 % e të rinjve shqiptarë kërkojnë të emigrojnë në një vend të BE-së! SONDAZHI: 70 % E TË RINJVE SHQIPTARË KËRKOJNË TË EMIGROJNË NË NJË VEND TË BE-SË! Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, CRCA Shqipëri dhe ANYN (Rrjeti kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri) bënë publike…

Lezha meriton alternativën Eduart Ndocaj, pasi me ndershmërinë dhe ambicien që e karakterizon, ai do të ndryshojë rrënjësisht qytetin tonë

Lezha meriton alternativën Eduart Ndocaj, pasi me ndershmërinë dhe ambicien që e karakterizon, ai do të ndryshojë rrënjësisht qytetin tonë

Lezha meriton alternativën Eduart Ndocaj, pasi me ndershmërinë dhe ambicien që e karakterizon, ai do të ndryshojë rrënjësisht qytetin tonë      OPINION NGA DOD GJOKA Në Lezhën tonë heroike dhe bukurinë e saj me tradita të bukura dhe me besë e burrëri duke menduar thellë në të gjitha drejtimet, besoj…

“Implikimi i Lu në shërbim të Ramës”/ Washington Times nuk e lë me kaq: Diçka do të ndodhë nesër

“Implikimi i Lu në shërbim të Ramës”/ Washington Times nuk e lë me kaq: Diçka do të ndodhë nesër

“Implikimi i Lu në shërbim të Ramës”/ Washington Times nuk e lë me kaq: Diçka do të ndodhë nesër Washington Times publikoi një shkrim ku thoshte se diplomatët e SHBA në Shqipëri punojnë kundër Trump. Në të njëjtin shkrim, gazeta prestigjioze amerikane paralajmëroi se nesër do të ketë një shkrim…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

MOS NXITONI DREJT VDEKJES, KEQARDHJE PER DY TE RINJTE LEZHJANE 😥😥😥

MOS NXITONI DREJT VDEKJES, KEQARDHJE PER DY TE RINJTE LEZHJANE 😥😥😥

MOS NXITONI DREJT VDEKJES, KEQARDHJE PER DY TE RINJTE LEZHJANE 😥😥😥 Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Dajc, në kufirin ndarës mes Shkodrës dhe Lezhës dhe viktimat janë Robert Ejlli 25 vjeç dhe Gentian Toma 32 vjec, kushernj me njëri-tjetrin, banues në Mabë-Lezhë . Dy të rinjtë udhëtonin me…

Politikani Filozofi Nard Ndoka paralajmëron Ramën: Ik me gushtin, se në shtator do fryjë erë e fortë. Njeriu i batutave qe zbulloj se gurë gurë bahen 2 gur ky esht Nardi i politikes idiote.

Politikani Filozofi  Nard Ndoka paralajmëron Ramën: Ik me gushtin, se në shtator do fryjë erë e fortë. Njeriu i batutave qe zbulloj se gurë gurë bahen 2 gur ky esht Nardi i politikes idiote.

Politikani paralajmëron Ramën: Ik me gushtin, se në shtator do fryjë erë e fortë Kreu demokristian Nard Ndoka paralajmëron Edi Ramën për “furtunë” në shtator. “Deshtove Edi Rama; premtove shtet ligjor, por ndërtove shtet dordolecash! Largohu sëbashku me vapën në gusht, se në shtator do fryjë erë e fortë për…

Kush eshte kryetari i Kuvendit te Shqiperisë.😎 Gramoz Ruçi është ministri i fundit i Brendshëm i diktaturës komuniste dhe një nga krerët e PPSH përgjegjës për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid ndaj popullit shqiptar.

Kush eshte kryetari i Kuvendit te Shqiperisë.😎  Gramoz Ruçi është ministri i fundit i Brendshëm i diktaturës komuniste dhe një nga krerët e PPSH përgjegjës për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid ndaj popullit shqiptar.

Kush eshte kryetari i Kuvendit te Shqiperisë.😎 Gramoz Ruçi është ministri i fundit i Brendshëm i diktaturës komuniste dhe një nga krerët e PPSH përgjegjës për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid ndaj popullit shqiptar. Ai ka qenë Sekretar i Parë Partisë së Punës i rrethit të Tepelenës nga viti 1988…

Eduart Ndocaj priti sot në ekspozitën e tij, aktorin hollivudian me famë botërore, Peter Malota. Arti përçon mesazhin e vlerave universale të paqes dhe të lirisë

Eduart Ndocaj priti sot në ekspozitën e tij, aktorin hollivudian me famë botërore, Peter Malota. Arti përçon mesazhin e vlerave universale të paqes dhe të lirisë

Eduart Ndocaj priti sot në ekspozitën e tij, aktorin hollivudian me famë botërore, Peter Malota. Arti përçon mesazhin e vlerave universale të paqes dhe të lirisë      Luajtës Video 00:00 01:12 Luajtës Video 00:00 01:39 Ish-deputeti Eduart Ndocaj, pati sot në ekspozitën e tij, të çelur para pak ditësh në…

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik.

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik.

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik. Lezha ka një luë të jashtëzakonshëm, i cili deri nga fundi i shek. XIX ishte i lundrueshëm. Kurse sot mbi lumin Drin…

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi,  Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës, Tepelenë, Shqipëri 12 korrik, 2018 I nderuar Kryebashkiak Peçi, Mua më quajnë Joe DioGuardi. Jam një ish-anëtar i Kongresit të Shteteve të Bashkuara me origjinë shqiptare. Paraardhësit e mi ishin nga formacionet ushtarake të Gjergj Kastriotit që luftuan dhe fituan…

1 6 7 8 9 10 20