Home » Archives by category » Kryesore (Page 165)

Shëngjini i mrekullueshëm po kthehet si Durrësi. Edhe pse u investuam 12 milion euro, ujrat e zeza lundrojnë në gjithë qytetin

Shëngjini i mrekullueshëm po kthehet si Durrësi. Edhe pse u investuam 12 milion euro, ujrat e zeza lundrojnë në gjithë qytetin

Pak ditë para zgjedhjeve ishte ish Kryeministri  Berisha në Shëngjin dhe inagurojë me shumë entuziazëm impiantin e ujrave të zeza. Ky projekt ka kushtuar 12 milion euro pse dhe shumë specialistë thonë se shuma ka qenë tre herë më e madhe se sa shpenzimet reale. Megjithatë, edhe pse ky projekt…

Eduart Ndocaj, lobon në kohë krize për tregun e punës të komunitetit shqiptar

Eduart Ndocaj, lobon në kohë krize për tregun e punës të komunitetit shqiptar

Z. Eduart Ndocaj, sipërmarrës dhe kryetar i FDSH mori pjesë në disa takime të rëndësishme në zonën e Brindizit që kishin për qëllim lobim për komunitetin shqiptar në tregun e punës. Z. Ndocaj në një takim të rëndësishme me sipërmarrësit e Brindizit theksojë, se kriza ekonomike është më shumë një…

Dita e Verës

Dita e Verës

Alban Daci Dita e Verës ishte dita e fillimit të vitit sipas kalendarit shumë të lashtë të shqiptarëve, pra një ditë që kremtohej shumë shëkuj para se të lindte krishtërimi. Ajo kremtohej me 1 Mars të kalendarit Julian, ditën e parë të vitit të ri ( sipas kalendarit Gregorian, “14…

Xhihadi i Tiranës në beteja spiunazhi

Xhihadi i Tiranës në beteja spiunazhi

Zbardhen prapaskenat e operacionit të bujshëm policor, i cili kulmoi me arrestimin e dy imamëve të vetëshpallur dhe gjashtë personave të tjerë, në akuzën e terrorizmit si dhe të rekrutimit të luftëtarëve për të luftuar në konfliktin e armatosur në Siri. Shërbimet sekrete turke kanë zbardhur bazën e xhihadit në…