Home » Archives by category » Kryesore (Page 172)

Mark Froku nuk perfaqeson me Demokristianet shqiptare. Ai eshte nje Don Kishot i vetem ne nje beteje te humbur

Mark Froku nuk perfaqeson me Demokristianet shqiptare. Ai eshte nje Don Kishot i vetem ne nje beteje te humbur

  Sipas nje nder perfaqesuesve te FDSH qe ka nenshkruar marreveshjes mes Frontit Demokristian Shqiptar dhe PKDSH, deklaron si me poshte, ku nder tjera nenvizon faktin, se kjo marreveshje po merr fund dhe kjo jo per faj te FDSH, por per faj te PKDSH dhe kryetarit te kesaj te fundit…

Putin: Të mos përshkallëzohet dhuna në Ukrainë

Putin: Të mos përshkallëzohet dhuna në Ukrainë

  Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nuk duhet të ketë përshkallëzim të mëtejshëm të dhunës në Ukrainë. Këto komente ai i bëri gjatë bisedës telefonike me liderët kryesorë të Bashkimit Evropian, ka njoftuar Kremlini. Me këtë rast, zoti Putin ka theksuar “rëndësinë e jashtëzakonshme të mos lejimit të…

Pse Gazeta Arberia?

Pse Gazeta Arberia?

Te dashur miq, lexues dhe bashkeqytetare shtypi shqiptare ka me shume se 20 vjet qe eshte marr peng nga politika dhe qe perfaqesohet vetem nga tellallet e saj. Eshte thuajse e pamundur te gjesh sot zerin e se vertetes ne median shqiptare dhe eshte krejtesisht e pamundur te gjesh nje…

Fyle provokon Shqipërinë, kërkon futjen në Jugosllavinë e Re nën udhëheqjen e Serbisë!

Fyle provokon Shqipërinë, kërkon futjen në Jugosllavinë e Re nën udhëheqjen e Serbisë!

Fantazma e ish-Jugosllavisë së Sllobodan Millosheviçit, vijon të serviret në forma dhe trajta të kamufluara si rrugëzgjidhje për bashkëpunimin dhe stabilitetin në rajon. Ende pa u mbyllur plagët e shpërbërjes së Jugosllavisë famëkeqe, disa zyrtarë të Brukselit vijojnë t’i fryjnë rikthimit të Jugosllavisë së re me qendër në Serbi. Pasi…