Home » Archives by category » Kulture

Stema e Arbërit e zbuluar në Gëziq, realizohet mjeshtërisht në skulpturë nga mjeshtri i grafikës Xhovalin Kaçorri, dhe skulptori Bledar Dodaj.

Stema e Arbërit e zbuluar në Gëziq, realizohet mjeshtërisht në skulpturë nga mjeshtri i grafikës Xhovalin Kaçorri, dhe skulptori Bledar Dodaj.

Stema e Arbërit e zbuluar në Gëziq, realizohet mjeshtërisht në skulpturë nga mjeshtri i grafikës Xhovalin Kaçorri, dhe skulptori Bledar Dodaj.   Kaçorri: “Gjithmonë më ka ngacmuar edhe artistikisht “Stema e Arbrit”. Rasti e solli që në “Festën e Arbrit” të paraqitesha me këtë sculpture, falë bashkëpunimit me skulptorin e…

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre Presidentit Ilir Meta dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, po numërojnë ditët e fundit në politikë. Autoritetet shqiptare, së bashku me ndërkombëtarët, kanë nisur lëvizjet për goditjen në nivel…

SHBA-BE piketojnë Ilir Metën një nder hajdudat më të medhej te shqiptarëve, pas ‘njeriut të hekurt’ të Evropës, në zyrën e Presidentit ‘tmerri’ i politikanëve

SHBA-BE piketojnë Ilir Metën një nder hajdudat më të medhej te shqiptarëve, pas ‘njeriut të hekurt’ të Evropës, në zyrën e Presidentit ‘tmerri’ i politikanëve

SHBA-BE piketojnë Ilir Metën, pas ‘njeriut të hekurt’ të Evropës, në zyrën e Presidentit ‘tmerri’ i politikanëve Vetëm një ditë pas vizitës së ‘njeriut të hekurt’ të BE, Luigi Soreca, në zyrën e Presidentit Ilir Meta ka shkuar një tjetër zyrtar i lartë. Zyrtarja e lartë e DASH, Elisabeth Millard,…

Meqënëse është shkelur ligji në të kaluarën,” na thotë mendjendrituri Shalsi, “edhe ne si qeveri do bëjmë të njëjtën gjë.”

Meqënëse është shkelur ligji në të kaluarën,” na thotë mendjendrituri Shalsi, “edhe ne si qeveri do bëjmë të njëjtën gjë.”

“Meqënëse është shkelur ligji në të kaluarën,” na thotë mendjendrituri Shalsi, “edhe ne si qeveri do bëjmë të njëjtën gjë.” Nuk është parë e dëgjuar ndonjëherë që një qeveri e votuar për ndryshim dhe e zotuar për reformë të marri shëmbullin e abuzimeve të kaluara për të shëmbur kompleksin teatror…

Gjendja mjerane e shkollave dhe e spitalit në Lezhë, reagon Eduart Ndocaj: KRIPTOKOMUNISTET SHQIPTARË VETËM NË PERENDIM PËR SHKOLLIM E KURIM

Gjendja mjerane e shkollave dhe e spitalit në Lezhë, reagon Eduart Ndocaj: KRIPTOKOMUNISTET SHQIPTARË VETËM NË PERENDIM PËR SHKOLLIM E KURIM

Gjendja mjerane e shkollave dhe e spitalit në Lezhë, reagon Eduart Ndocaj: KRIPTOKOMUNISTET SHQIPTARË VETËM NË PERENDIM PËR SHKOLLIM E KURIM      Kandidati për kryetar i bashkisë Lezhë, përmes një shënimi në rrjetet sociale është ndalur sot tek një temë, e cila shpeshherë kalon në heshtje nga shqiptarët, ose ndoshta…

Forumi Rinor i PD nje pjes ne mbeshtetje te kandidatit Eduart Ndocaj..Ne lezh ka ardhur nje zgjidhje votoni Eduart Ndocaj per kryetar bashkie sepse ai esht nje qytetar i lezhes nje biznesmen dhe mbi te gjitha nje djal puntor …..

Forumi Rinor i PD nje pjes ne mbeshtetje te kandidatit Eduart Ndocaj..Ne lezh ka ardhur nje zgjidhje votoni Eduart Ndocaj per kryetar bashkie sepse ai esht nje qytetar i lezhes nje biznesmen dhe mbi te gjitha nje djal puntor …..

NGA ANTON LICI LEZHE. Jetojm ne nje kohe qe kultura rrespekti dhe besimi kan humbur ne te gjitha drejtimet , un si person dhe shum e shum si puna ime e kan humbur besimin , deri tani te gjith pa perjashtim jan komunista po e perseris KOMUNISTA mund te thoni…

DHE S’KA SI TE MUNGOJE PREMTIMI I BARDHOK PULAJ dhe LIDITA DHELPRA.

DHE S’KA SI TE MUNGOJE PREMTIMI I BARDHOK PULAJ dhe LIDITA DHELPRA.

DHE S’KA SI TE MUNGOJE PREMTIMI I BARDHOK PULAJ PSE GJITHMONE THOTE “NESER DO ZGJIDHET” ? 😂😥😂😥 Bojkot mësimit në Lezhë, nxënësit e Blinishtit dhe Fishtës probleme me transportin LAJMI I PUBLIKUAR NE MEDIA Nxënësit e fshatrave Blinisht e Fishtë në Lezhë nuk e kanë nisur shkollën! Mbyllja e shkollave…

Kreu i degës së PD në Teksas takon senatorin Ted Cruz: Qeveria shqiptare e lidhur me krimin

Kreu i degës së PD në Teksas takon senatorin Ted Cruz: Qeveria shqiptare e lidhur me krimin

Kreu i degës së PD në Teksas takon senatorin Ted Cruz: Qeveria shqiptare e lidhur me krimin 17/09/2018 12 Kryetari i Degës së Partisë Demokratike dega Teksas SHBA, Gasper Lekëgega, ka zhvilluar një takim me senatorin amerikan, Ted Cruz, i cili garoi përballë Donald Trump në garën brenda republikanëve për…

BASHKIA LEZHE SHPERDOROJ (OSE JAN VJEDHUR 70 MILION EURO NE NJE MANDAT) KETO TE ARDHURA. PD+PS MASHTRUAN SEBASHKU 28 VITE . MOS U BESONI MA KETYRE HAJDUDAVE TE BANDES KOMUNISTE PD+PS = PPSH.

BASHKIA LEZHE SHPERDOROJ (OSE JAN VJEDHUR 70 MILION EURO NE NJE MANDAT) KETO TE ARDHURA. PD+PS MASHTRUAN SEBASHKU 28 VITE . MOS U BESONI MA KETYRE HAJDUDAVE TE BANDES KOMUNISTE PD+PS = PPSH.

BASHKIA LEZHE SHPERDOROJ KETO TE ARDHURA. PD+PS MASHTRUAN SEBASHKU 28 VITE . MOS U BESONI MA KETYRE HAJDUDAVE TE BANDES KOMUNISTE PD+PS = PPSH. 1)Bashkia Lezhë e falimentuar tashmë. 1000 militant më teper në bashki x 500 mijë leke te në muaj shpenzim në 4 vite = £ 20.000.000.000 miliard…

Video/ Eduart Ndocaj, përmes lobimeve siguron mbështetje të madhe nga miq dhe partnerë për thithjen e investimeve. Lezha dhe zhvillimi i saj ekonomik janë prioriteti i aspiratës për t’u zgjedhur kryebashkiak . Dhe programi lezha 2019.

Video/ Eduart Ndocaj, përmes lobimeve siguron mbështetje të madhe nga miq dhe partnerë për thithjen e investimeve. Lezha dhe zhvillimi i saj ekonomik janë prioriteti i aspiratës për t’u zgjedhur kryebashkiak . Dhe programi lezha 2019.

Video/ Eduart Ndocaj, përmes lobimeve siguron mbështetje të madhe nga miq dhe partnerë për thithjen e investimeve. Lezha dhe zhvillimi i saj ekonomik janë prioriteti i aspiratës për t’u zgjedhur kryebashkiak      Ky esht nje program per LEZHEN . Ju lutemi na nisni edhe mendimet tuaj. Bashkia e Lezhës do…

1 2 3 9