Home » Archives by category » Kulture (Page 2)

Ismail Qemali: “Ne e bëmë si e bëmë Shqipërinë, por abat Prend Doçi prej Mirdite, do e bënte edhe pa ne edhe më mire”.

Ismail Qemali: “Ne e bëmë si e bëmë Shqipërinë, por abat Prend Doçi prej Mirdite, do e bënte edhe pa ne edhe më mire”.

Abat Prend Doçi Kanë thënë për abat Prend Doçin: Ismail Qemali: “Ne e bëmë si e bëmë Shqipërinë, por abat Prend Doçi prej Mirdite, do e bënte edhe pa ne edhe më mire”. Gjergj Fishta: “…Mundet më u thanë për siguri se nuk asht kund nji skaj Shqipnijet, ku burrat…

Tryeza e Partive & SHOQATA qe do te ndryshojne KODIN ZGJEDHOR

Tryeza e Partive & SHOQATA qe do te ndryshojne KODIN ZGJEDHOR

Tryeza e Partive & SHOQATA qe do te ndryshojne KODIN ZGJEDHOR Takimi i radhes brenda 11 diteve. Parti Pjesmarese ne TRYEZE 10.09.2018 Partia Agrare Ambjentaliste Kryetar: Agron DUKA Partia Zgjidhja – ” – Koco KOKEDHIMA Partia Aleanca Demokristiane – ” – As.Dr. Zef BUSHATI Partia Balli Kombetar Demokrat – ”…

Tryeza e 25 partive të vogla jo-parlamentare/ Eduart Ndocaj, merr mbështetjen për kandidimin në Bashkinë Lezhë. Kodi zgjedhor me kërkesa të qarta për ndryshime që përmirësojnë standardin e zgjedhjeve

Tryeza e 25 partive të vogla jo-parlamentare/ Eduart Ndocaj, merr mbështetjen për kandidimin në Bashkinë Lezhë. Kodi zgjedhor me kërkesa të qarta për ndryshime që përmirësojnë standardin e zgjedhjeve

Tryeza e 25 partive të vogla jo-parlamentare/ Eduart Ndocaj, merr mbështetjen për kandidimin në Bashkinë Lezhë. Kodi zgjedhor me kërkesa të qarta për ndryshime që përmirësojnë standardin e zgjedhjeve      Sot u zhvillua takimi i radhës i 25 të vogla,partive jo-parlamentare dhe shoqërisë civile mbi ecurinë e Reformës Zgjedhore. Në…

Fran pazarxhiu e qefliu i Lezhës, mbush bashkinë me 63 familjarë, analfabetë, banditë, dashnore e hajdutë më tepër

Fran pazarxhiu e qefliu i Lezhës, mbush bashkinë me 63 familjarë, analfabetë, banditë, dashnore e hajdutë më tepër

Fran pazarxhiu e qefliu i Lezhës, mbush bashkinë me 63 familjarë, analfabetë, banditë, dashnore e hajdutë më tepër Kryebashkiaku që kujton se është “më i zgjuari, me trimi dhe më i bukuri” zonës, në 3 vite drejtues instticioni, sipas raportit të “Komisioneri Mbikëqyrjes Shërbimit Civil”, ka bërë masakër në administratën…

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera Bajlozi i Lezhës mësohet me prangat dhe burgun, jep tendera pa garë, përjashton të gjitha kolonitë përveç fituesit dhe anulon procedura në mënyrë të dyshimtë, nëse Prokuroria nuk e merr nën hetim Frokaj do të jetë objekt u…

Eduart Ndocaj: Show i Ramës në Lezhë nxori “lakuriq” protestuesin Pjerin Ndreu

Eduart Ndocaj: Show i Ramës në Lezhë nxori “lakuriq” protestuesin Pjerin Ndreu

Eduart Ndocaj: Show i Ramës në Lezhë nxori “lakuriq” protestuesin Pjerin Ndreu    Kreu i PBKDSH-së, z.Eduart Ndocaj, njëkohësisht dhe një nga emrat më të popullarizuar për të qenë kandidat për kreun e bashkisë Lezhë, përmes një shënimi në rrjetet sociale, ka ironizuar vizitën e djeshme të kryeministrit Rama në Lezhë,…

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës      Të shumta janë pritshmëritë e qytetarëve lezhianë për kandidimin e mundshëm të z. Eduart Ndocaj për kreun e bashkisë së…

Morracaku’ i PD mat forcat me Donald Lu pasi ju zbulua dënimi, ambasadori i pamposhtur në luftën kundër krimit e korrupsionit

Morracaku’ i PD mat forcat me Donald Lu pasi ju zbulua dënimi, ambasadori i pamposhtur në luftën kundër krimit e korrupsionit

Morracaku’ i PD mat forcat me Donald Lu pasi ju zbulua dënimi, ambasadori i pamposhtur në luftën kundër krimit e korrupsionit Deputeti përpiqet të ironizojë dhe të korrigjojë ambasadorin, por mes rreshtave ai shfaq budallallëkun e tij, duke e ulur veten në nivelet më të ulëta të injorancës. ‘Dora e…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…