Home » Archives by category » Kulture (Page 3)

Paluca i Kashnjetit Paluca ishte ndĂ«r njerzit e njohur tĂ« “Kanunit” nĂ« MirditĂ« e me gjĂ«rĂ«(nĂ« tĂ« gjithĂ« malĂ«sitĂ« e veriut)

Paluca i Kashnjetit  Paluca ishte ndĂ«r njerzit e njohur tĂ« “Kanunit” nĂ« MirditĂ« e me gjĂ«rĂ«(nĂ« tĂ« gjithĂ« malĂ«sitĂ« e veriut)

Paluca i Kashnjetit Paluca ishte ndĂ«r njerzit e njohur tĂ« “Kanunit” nĂ« MirditĂ« e me gjĂ«rĂ«(nĂ« tĂ« gjithĂ« malĂ«sitĂ« e veriut) “Paluca i Kashnjetit ishte tanĂ« urti e kudo e thirrshin me pleqnue sherre. Ndodhte qĂ« e thirrshin edhe nĂ« ZadrimĂ«, e nji ditĂ« e pyet nji troshanas: – Kush…

BANDITI RAMA, Kjo takse eshte abuzive dhe u sherben oligarkeve te pasur e varferon dhe me shum te varferit prandaj i themi Stop

BANDITI RAMA, Kjo takse eshte abuzive dhe u sherben oligarkeve te pasur e varferon dhe me shum te varferit prandaj i themi Stop

Lexoje vetem 30 Sekonda I dashur kryeministrer te dashur ministra te dashur deputet te majte e te djathte qe mbeshtesni taksen . Ne si pupull shqipetare ju bejme me dije se ne jemi kunder Takses ne rrugen e kombit per 2 Arsye 1- Ajo rruge eshte bere me taksat e…

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo Ă«shtĂ« shqiptarja qĂ« u bĂ« femra mĂ« e zgjuar nĂ« planet. Ja pse e gjithĂ« bota pĂ«rulet para portretit te sajĂ«. Pa dyshim qĂ« shqiptarĂ«t kanĂ« lĂ«nĂ« gjurmĂ«t e tyre kudo nĂ« bot. Pak e njohur nga shqiptarĂ«t, por shumĂ« e njohur kudo nĂ« botĂ«, sidomos nĂ« AkademitĂ« e…

‘Jemi verbue shpirtnisht, na mungon dashunia’ At Zef Pllumi ka shkruar:

‘Jemi verbue shpirtnisht, na mungon dashunia’ At Zef Pllumi ka shkruar:

‘Jemi verbue shpirtnisht, na mungon dashunia’ At Zef Pllumi ka shkruar: “Hapni sytĂ« e shikoni realitetin me sy, shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i EuropĂ«s e konkurojmĂ« edhe pĂ«r botĂ«n. Pse?… Mjerisht duket se tash shumĂ« kohĂ« ne nuk na punon logjika si tjerĂ«ve: i thurim lavde vedit…

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn nĂ« majĂ«n e artit, vĂ«rtetĂ« profesionist.

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn nĂ« majĂ«n e artit, vĂ«rtetĂ« profesionist.

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn nĂ« majĂ«n e artit, vĂ«rtetĂ« profesionist. Nga Qazim Shehu, studiues, kritik arti Me 4 maj 2018, pata fatin tĂ« ndjek, si vizitor dhe i ftuar i piktorit Eduart Ndocaj, ekspozitĂ«n…

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.      Pas disa muajsh “pushim “, kĂ«to ditĂ« nĂ« galerinĂ« e arteve tĂ« Pallatit tĂ« KulturĂ«s LezhĂ«, Eduart Ndocaj u prezantua pĂ«rseri pĂ«rpara publikut lezhian me njĂ« tjeter ekspozitĂ« pikturash tĂ« larmishme, dedikuar figurĂ«s kryesore tĂ«…

EDUART NDOCAJ . ESPOZITA KUSHTUAR HEROIT KOMBETAR

EDUART NDOCAJ . ESPOZITA KUSHTUAR HEROIT KOMBETAR

ESPOZITA KUSHTUAR HEROIT KOMBETAR Pas disa muajsh “pushim “ sot nĂ« galerinĂ« e Pallatit Kultures LezhĂ« Eduart Ndocaj u prezantua pĂ«rseri pĂ«rpara publikut lezhian me njĂ« tjeter ekspozitĂ« pikturash tĂ« larmishme dedikuar figures kryesore tĂ« kombit shqiptar GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU. Kjo ekspozitĂ« perkon me aktivitetet e tjera festive nĂ« kuader…