Home » Archives by category » Lifestyle » Kuriozitete

Cfare po ndodh me Token?

Cfare po ndodh me Token?

Ata njihen si “njerëzit Inuit” ose fisi i akullnajave dhe paraardhësit e tyre ishin të gjithë parashikues moti. Paralajmërimi i tyre për botën ka të bëjë me ndryshimin e klimës, por jo për shkak të ngrohjes globale, por për shkak të zhvendosjes së Tokës! Ata raportuan se Toka u zhvendos papritur…

Dhjetë misteret e njerëzve të parë

Dhjetë misteret e njerëzve të parë

Njerëzit janë diçka unike në planetin Tokë dhe mbetet një mister i madh mënyra se si ata evoluuan. Cilat ishin hapat e parë sipas teorisë së evolucionit? Pse evoluuam në këtë mënyrë dhe jo në një drejtim tjetër? Pse jemi të vetmet specie njerëzore të mbetura? Çfarë rrugësh të tjera…

SHBA: Më pak njerëz e përdorin Internetin e zonës së gjërë

SHBA: Më pak njerëz e përdorin Internetin e zonës së gjërë

  Gjithnjë e më tepër amerikanë po i shmangen përdorimit të Internetit shëtpiak të zonës së gjërë (broadband) për shkak të çmimit të shtrenjtë dhe po i përdorin telefonat mobilë për të hyrë online, ka treguar një hulumtim i opinionit. Sipas hulumtimit të publikuar sot nga Pew Research Center, 80%…

1 2 3 5