Home » Archives by category » Lifestyle (Page 3)

Dhjetë misteret e njerëzve të parë

Dhjetë misteret e njerëzve të parë

Njerëzit janë diçka unike në planetin Tokë dhe mbetet një mister i madh mënyra se si ata evoluuan. Cilat ishin hapat e parë sipas teorisë së evolucionit? Pse evoluuam në këtë mënyrë dhe jo në një drejtim tjetër? Pse jemi të vetmet specie njerëzore të mbetura? Çfarë rrugësh të tjera…

Si u bë e famshme Dhurata Dora?

Si u bë e famshme Dhurata Dora?

  Dhurata është shembulli tipik i arritjes së famës pa thashetheme, pa skandale, pa imponime, shkruan Kosovarja. Atë e ka ngritur në nivelin ku është zëri dhe energjia e saj e pa krahasueshme. Dhurata Dora e imponoi vetën me stil dhe shumë pozitivitet. Këngëtarja ka sjellë shumë hite dhe është bërë…

SHBA: Më pak njerëz e përdorin Internetin e zonës së gjërë

SHBA: Më pak njerëz e përdorin Internetin e zonës së gjërë

  Gjithnjë e më tepër amerikanë po i shmangen përdorimit të Internetit shëtpiak të zonës së gjërë (broadband) për shkak të çmimit të shtrenjtë dhe po i përdorin telefonat mobilë për të hyrë online, ka treguar një hulumtim i opinionit. Sipas hulumtimit të publikuar sot nga Pew Research Center, 80%…

Kourtney krejtësisht nudo

Kourtney krejtësisht nudo

  Kourtney Kardashian ka postuar të mërkurën një foto krejtësisht nudo në rrjetet sociale. Fotoja e 36-vjeçares është marrë nga seti i saj fotografik i disa muajve më par, i realizuar nga fotografi Brian Bowen Smith. Kourtney, e cila është nënë e 3 fëmijëve, mendohet se ka nisur kohët e…