Home » Archives by category » Lifestyle » Showbiz (Page 2)

Kjo bukuroshe përfaqëson Shqipërinë në Miss Tourism of the World (Foto)

Kjo bukuroshe përfaqëson Shqipërinë në Miss Tourism of the World (Foto)

Bukuroshja shkodrane, Lindita Martini ka filluar karrierën si gazetare/moderatore, ndërkohë se fundmi është bëre pjesë edhe e modelingut. Ajo do përfaqësojë Shqipërinë në eventin ndërkombëtar të bukurisë Miss Tourism Queen Of The Year, që mbahet në Malaysia, në Kuala Lumpur. Mes 62 miss’ve nga e gjithë bota, Shqipëria e Kosova…

Nazlije Sadrijaj promovon bukurine shqiptare ne Gjermani

Nazlije Sadrijaj promovon bukurine shqiptare ne Gjermani

Para disa ditesh, njera nga grimister e njohura shqiptare ne Gjermani Nazlije Sadrijaj bashkarisht me bashkeshortin e saj Vedat Sadrijaj, ne Krefeld te Gjermanise organizoj spektaklin e bukurise Miss Intercontinantal Albania dhe Miss Intercontinantal Kosova ku more pjese 10 vajzat me te zgjedhura nga Shqiperia dhe Kosova. Prezent kishte personalitete…

TMF Albania përfaqëson Shqiperinë në “The Queen of Europe”

TMF Albania përfaqëson Shqiperinë në “The Queen of Europe”

Top Model Fashion Albania (TMF Albania), përfaqëson Shqipërinë tek “The Queen of Europe”. Nga dt. 01.09-05.09.2015 në Zoosafari Fasano të Pagina-s, 60 klm afër Tarantos. Patentën për Shqipërinë e kishte “Top Model Fashion Albania”, tashmë tepër e njohur për publikun shqiptar me President z. Besnik Rama. TMF Albania ka mbi…

Ivica Daçiç përfshihet në skandal seksual, zbulohet lidhja me dy femra

Ivica Daçiç përfshihet në skandal seksual, zbulohet lidhja me dy femra

Ish-Kryeministri serb, tani minister i Jashtëm, Ivica Daçic është në qendër të vëmendjes së publikut serb në lidhje me çështjen e pretenduar seksuale me dy pjesëmarrëse të famshme në një ‘Reality Show me Çifte’- shkruan e përditshmja serbe Kurir. Bëhet fjalë për një ish-anëtare të grupit “Modelsice” Ruzica Veliçkovic e…

Eurovizioni politik dhe manipulimi i votave nga shtete “Miq”

Eurovizioni politik dhe manipulimi i votave nga shtete “Miq”

Elhaida Dani bëri një paraqitje të shkëlqyer mbrëmjen e djeshme duke korrigjuar edhe ndonjë gabim që bëri në gjysëmfinale, por rezultati ishte zhgënjyes, madje ndër më të dobëtit që Shqipëria ka arritur në Eurovizion. Por natyrisht që nuk mund t’i vihet faj asaj, “Zërit të Italisë”. Dihet që Eurovizion më…