Home » Archives by category » Opinione

OPINION NGA PASHKE PERNDRECA: LEZHA MERITON TË DREJTOHET NGA EDUART NDOCAJ, I CILI ËSHTË DJALË FISNIK I NJË DERE DHE OXHAKU QË GJITHNJË KA NGRITUR NË PIEDESTAL VLERAT MORALE TË SHOQËRISË

OPINION NGA PASHKE PERNDRECA: LEZHA  MERITON TË DREJTOHET NGA EDUART NDOCAJ, I CILI ËSHTË DJALË FISNIK I NJË DERE DHE OXHAKU QË GJITHNJË KA NGRITUR NË PIEDESTAL VLERAT MORALE TË SHOQËRISË

EDUART NDOCAJN E NJOF BREZ PAS BREZI. ME ZGJUARSINË DHE NDERSHMËRINË QË I KARAKTERIZON, JANË SHUMË NDIKUES NË SHOQËRI DHE GJITHNJË KANË QENË FAMILJE SUPERIORE NË VENDIN  E LINDJES  DHE NË VENDIN KU JETOJNË E PUNOJNË. GJYSHI I TIJ KA QENË KRYEPLAK DHE KËTË POZITË E KA PATUR EDHE BABA…

Editorial: Eduart Ndocaj, mishëron vizionin e qytetarëve lezhianë për të kapërcyer këtë emergjencë, në të cilën janë të zhytur zyrtarë të të gjitha krahëve

Editorial: Eduart Ndocaj, mishëron vizionin e qytetarëve lezhianë për të kapërcyer këtë emergjencë, në të cilën janë të zhytur zyrtarë të të gjitha krahëve

Lezha, gjithnjë është prezantuar gjatë këtij mandati qeverisës si një qark me problematika të shumta në drejtim të cilësisë së përfaqësimit politik, me individë, të cilët janë një histori e errët e këtij komuniteti të nderuar qytetarësh. Padyshim, kjo ka qenë një lojë e Edi Ramës, për të zhytur në…

NGA EDUART NDOCAJ: MAFIA RILINDASE NË LEZHË RICIKLON DEPUTETË KAMIKAZË E SERVILË TË KRYEBANDITIT RAMA

NGA EDUART NDOCAJ: MAFIA RILINDASE NË LEZHË RICIKLON DEPUTETË KAMIKAZË E SERVILË TË KRYEBANDITIT RAMA

Për disa vite mashtroi Kamzën dhe Paskuqanin, pasi ishte deputet atje dhe nuk bëri asgjë. Tani Pjerini u riciklua në Lezhë, për të mashtruar lezhianët. Pjerin Ndreu është një deputet i paaftë dhe ka ardhur në Lezhë, duke u sjellur si “don kishot”. Ashtu si dhe kryehajduti Meta, Pjerini tha,…

LEKË CURRI:LEZHA NUK KA NEVOJË PËR TITULLARË QË JANË PINJOLLË TË POLICISË FAMËKEQE TË ISH-SUGURIMIT. AJO MERITON BIJTË E SAJ, QË SHQUHEN PËR FISNIKËRI DHE NDERSHMËRI SIQ ËSH5Ē EDUART NDOCAJ.

LEKË CURRI:LEZHA NUK KA NEVOJË PËR TITULLARË QË JANË PINJOLLË TË POLICISË FAMËKEQE TË ISH-SUGURIMIT. AJO MERITON BIJTË E SAJ, QË SHQUHEN PËR FISNIKËRI DHE NDERSHMËRI SIQ ËSH5Ē EDUART NDOCAJ.

LEKË CURRI:LEZHA NUK KA NEVOJË PËR TITULLARË QË JANË PINJOLLË TË POLICISË FAMËKEQE TË ISH-SUGURIMIT. AJO MERITON BIJTË E SAJ, QË SHQUHEN PËR FISNIKËRI DHE NDERSHMËRI      LEZHES i duhet nje Administrator profesionist i provuar e kane nje te tille, kte pozicjon mund ta beje dhe nje biznesmen i sukses’shem,…

Nga Eduart Ndocaj: Fran Frrokaj, Kryetari që kontribuoi në rënien e Bashkisë Lezhë

Nga Eduart Ndocaj: Fran Frrokaj, Kryetari që kontribuoi në rënien e Bashkisë Lezhë

Nga Eduart Ndocaj: Fran Frrokaj, Kryetari që kontribuoi në rënien e Bashkisë Lezhë.      Para 3 vitesh Lezha renditej Lezha renditej e dyta, pas Tiranës ,sa i takon nivelit të shpenzimeve mujore, dhe mbante një kuotë mbi mesataren e vendit . Me ardhjen e Partisë Demokratike në krye të saj…

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre Presidentit Ilir Meta dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, po numërojnë ditët e fundit në politikë. Autoritetet shqiptare, së bashku me ndërkombëtarët, kanë nisur lëvizjet për goditjen në nivel…

Eduart Ndocaj, “zbulon” djallin e politikës shqiptare: Zgjohuni shqiptarë! Mafia komuniste po rrezikon integrimin tonë në BE

Eduart Ndocaj, “zbulon” djallin e politikës shqiptare: Zgjohuni shqiptarë! Mafia komuniste po rrezikon integrimin tonë në BE

Eduart Ndocaj, “zbulon” djallin e politikës shqiptare: Zgjohuni shqiptarë! Mafia komuniste po rrezikon integrimin tonë në BE Përmes një fotoje të publikuar në profilin e tij facebook, me diçiturë ‘djalli brirë s’ka”, Eduart Ndocaj ka shfrytëzuar rastin t’ u bëj thirrje shqiptarëve të zgjohen kundër mafias komuniste, e cila sot…

1 2 3 77