Home » Archives by category » Opinione (Page 3)

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa II)

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa II)

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa II)      Dom Gasper Sumaj (Ndocaj) Lindi në Shkodër më 22.03.1897. Studioi në Shkodër dhe pastaj në Vjenë, Grac e Lankowitz të Austrisë. Teologji studioi në Shkodër dhe Gjenovë. U shugurua meshtar në Gjenovë më 24.07.1921. Dha…

Eduart Ndocaj, shpalos pjesë të alternativës së tij:Lezha, qytet i resurseve të mëdha. Kërkoj ndihmën tuaj për t’ua hequr bashkinë mafias politike PD+PS+LSI

Eduart Ndocaj, shpalos pjesë të alternativës së tij:Lezha, qytet i resurseve të mëdha. Kërkoj ndihmën tuaj për t’ua hequr bashkinë mafias politike PD+PS+LSI

Eduart Ndocaj, shpalos pjesë të alternativës së tij:Lezha, qytet i resurseve të mëdha. Kërkoj ndihmën tuaj për t’ua hequr bashkinë mafias politike PD+PS+LSI Në vijim të komunikimeve të tij të vazhdueshme me qytetarët, ish-deputeti Eduart Ndocaj, i cili prej pak kohësh ka shpallur publikisht synimin për të kandiduar për kreun…

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa III)

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa III)

Familja Ndocaj (Sumaj), Atje ku Fisnikëria Lind Dhe Trashëgohet Brez Pas Brezi (Pjesa III) Nga Editor  – 9 Korrik 2018 0      Gjin Preng Marku, i cili ishte bajrak në periudhën më të vështirë të fisnikëve shqiptarë, gjatë periudhës së regjimit. Ai, jo vetëm që ka ndihmuar shumë fisnikë të…

Grabitja e pasurisë së Shqipërisë me anë të kontratave! VEPRIMET E QEVERISË KUNDËR INTERESAVE TË SHTETIT SHQIPTAR! Disa nga eprimet kundër interesave të shtetit shqiptar janë:

Grabitja e pasurisë së Shqipërisë me anë të kontratave!  VEPRIMET E QEVERISË KUNDËR INTERESAVE TË SHTETIT SHQIPTAR!  Disa nga eprimet kundër interesave të shtetit shqiptar janë:

Grabitja e pasurisë së Shqipërisë me anë të kontratave! VEPRIMET E QEVERISË KUNDËR INTERESAVE TË SHTETIT SHQIPTAR! Disa nga eprimet kundër interesave të shtetit shqiptar janë: 1. Shpronësimi i plotë i shtetit, nëpërmjet privatizimit ekstrem. 2. Nxitja e popullit kundër shtetit, nëpërmjet grabitjes së firmave të fajdeve. 3. Privatizimi dhe…

Kur shoh zhvillimet parlamentare me kujtohet mirditori atdhedashes Pashko Vasa . Me ngjan sikur ne ate foltore te rrethuar prej oligarkeve ju thote perseri shqiptarve se : FEJA e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA.

Kur shoh zhvillimet parlamentare me kujtohet mirditori atdhedashes Pashko Vasa . Me ngjan sikur ne ate foltore te rrethuar prej oligarkeve ju thote perseri shqiptarve se : FEJA e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA.

SHQIPTAR Kur shoh zhvillimet parlamentare me kujtohet mirditori atdhedashes Pashko Vasa . Me ngjan sikur ne ate foltore te rrethuar prej oligarkeve ju thote perseri shqiptarve se : FEJA e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA. Si ish parlamentar do deshiroja t’ju beja nje tjeter thirrje te gjitheve : FEJA e SHQIPTARIT ESHTE…

Une kam vendosur te hedh kandidaturen per kreun e bashkis se qytetit tim Lezhes qe me dhimbeset qe edhe sot pas 28 vitesh ndodhet ne gjendje te mjerueshme ku eshte abuzuar e masakruar nga çdo kryebashkiak qe e ka drejtuar edhe ky i fundit Frrokaj me keq se te gjith.

Une kam vendosur te hedh kandidaturen per kreun e bashkis se qytetit tim Lezhes qe me dhimbeset qe edhe sot pas 28 vitesh ndodhet ne gjendje te mjerueshme ku eshte abuzuar e masakruar nga çdo kryebashkiak qe e ka drejtuar edhe ky i fundit Frrokaj me keq se te gjith.

Te nderuar bashkeqytetare te mi e kuptoj qe gjate ketyre 28 viteve qe kane kaluar jeni zhgenjyer totalisht, dhe jane vite te shkuara dem jo per fajin apo paditurine tuaj, por per paaftesin apo arrogancen e klases politike te majte dhe te djathte me parti apo pa parti kane abuzuar…

Nga Eduart Ndocaj. Çdo komb ka një Hero Kombëtar. Por rrallë i ndodh një vendi kaq të vogël si Shqipëria të ketë për të tillë, një figurë mbarekombetare si Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Nga Eduart Ndocaj. Çdo komb ka një Hero Kombëtar. Por rrallë i ndodh një vendi kaq të vogël si Shqipëria të ketë për të tillë, një figurë mbarekombetare si Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Çdo komb ka një Hero Kombëtar. Por rrallë i ndodh një vendi kaq të vogël si Shqipëria të ketë për të tillë, një figurë mbarekombetare si Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Jo thjesht se për 25 vjet ai e ktheu Atdheun në një barrierë mbrojtese kunder ushtrive turke, por njëkohësisht ai u…

NGA, MARK ZEFI: INTELIGJENCA LEZHIANE DUHET NGRITUR NË KËMBË PËR T’U BËRË KURAJO E QYTETARËVE QË TË VRASIN FRIKËN E TË VOTOJNË BASHKËQYTETARIN E TYRE.

NGA, MARK ZEFI: INTELIGJENCA LEZHIANE DUHET NGRITUR NË KËMBË PËR T’U BËRË KURAJO E QYTETARËVE QË TË VRASIN FRIKËN E TË VOTOJNË BASHKËQYTETARIN E TYRE.

NGA, MARK ZEFI: INTELIGJENCA LEZHIANE DUHET NGRITUR NË KËMBË PËR T’U BËRË KURAJO E QYTETARËVE QË TË VRASIN FRIKËN E TË VOTOJNË BASHKËQYTETARIN E TYRE.      Nuk jam njohës në kontakt me këtë kategori për të cilën po diskutohet, vetëm aq sa flet shtypi dhe ndonjë informacion nga ndonjë mik…

Pse votoj Eduart Ndocaj per kryetar bashkie?! Ju lutem shihni fotot-ikona ne tre shkalle, ate te siperme te kishes se shen Llezhdrit pa drita, ate ndihmes se ofruar te nje personi ne nevoje ne shkallen e dyte, dhe ne Mirdite, ndihma e ofruar nga ky deputet te varferve ne Mirdite!!

Pse votoj Eduart Ndocaj per kryetar bashkie?! Ju lutem shihni fotot-ikona ne tre shkalle, ate te siperme te kishes se shen Llezhdrit pa drita, ate ndihmes se ofruar te nje personi ne nevoje ne shkallen e dyte, dhe ne Mirdite, ndihma e ofruar nga ky deputet te varferve ne Mirdite!!

Pse votoj Eduart Ndocaj per kryetar bashkie?! Ju lutem shihni fotot-ikona ne tre shkalle, ate te siperme te kishes se shen Llezhdrit pa drita, ate ndihmes se ofruar te nje personi ne nevoje ne shkallen e dyte, dhe ne Mirdite, ndihma e ofruar nga ky deputet te varferve ne Mirdite!!…