Home » Archives by category » Rajoni

Video-komunikimi/Eduart Ndocaj, njofton riorganizimin e fuqishëm dhe fton qytetarët shqiptarë të mbështetin PBDKSH: Kandidaturat tona do të jenë njerëz të ndershëm dhe profesionistë

Video-komunikimi/Eduart Ndocaj, njofton riorganizimin e fuqishëm dhe fton qytetarët shqiptarë të mbështetin PBDKSH: Kandidaturat tona do të jenë njerëz të ndershëm dhe profesionistë

Video-komunikimi/Eduart Ndocaj, njofton riorganizimin e fuqishëm dhe fton qytetarët shqiptarë të mbështetin PBDKSH: Kandidaturat tona do të jenë njerëz të ndershëm dhe profesionistë.      Me thjeshtësinë që e karakterizon, por si një politikan karizmatik, me ndikim të madh kryesisht në qarkun e Lezhës, Eduart Ndocaj, me cilësinë e kryetarit të…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

“GOD BLESS THE USA”. *Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë, edhe…

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë, Këshilli organizativ “Drejtësi për Almirin” ka paralajmëruar sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit. Në njoftimin e këtij grupi në Facebook, thuhet se do të përshëndesin Federica Mogherinin dhe Johannes Hahn dhe do t’i rikujtojnë se drejtësia në Maqedonia ka vdekur, njofton Telegrafi Maqedoni.…

Hoti: Haradinaj do i jep energji vendit

Hoti: Haradinaj do i jep energji vendit

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur të shtunën, më 9 shtator, seancën ku është formuar qeveria e re e Kosovës me në krye Ramush Haradinajn, shkruan Gazeta Intro. Qeveria e re, e konsoliduar pas 3 muajsh ngërçi politik që i pasoi zgjedhjet e 11 qershorit, është parë me skepticizëm nga shumë…

Haradinaj: Do të jem në shërbim të shtetit dhe qytetarëve

Haradinaj: Do të jem në shërbim të shtetit dhe qytetarëve

Kryeministri i sapozgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një postim në llogarinë e tij në facebook, ka falënderuar deputetët që e votuan dhe ata që e kundërshtuan votimin e tij për kryeministër. “Dje mora besimin për të udhëhequr Qeverinë e vendit në mandatin katërvjeçar. I falënderoj të gjithë ata që…

Bashkimi Evropian përshëndet konstituimin e Kuvendit të Kosovës

Bashkimi Evropian përshëndet konstituimin e Kuvendit të Kosovës

Bashkimi Evropian e mirëpret zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës. Maja Kociançiq, zëdhënëse e përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini ka thënë se zgjedhja e kryetarit paraqet hapin e parë drejt formimit të institucioneve pas zgjedhjeve të mbajtura më 11 qershor. “Bashkimi Evropian i kërkon shumicës së re…

Korab Sejdiu jep doreheqjen nga AKR

Korab Sejdiu jep doreheqjen nga AKR

Më lejoni që fillimisht të kërkoj ndjesë për pamundësinë time objektive që të përgjigjem në mijëra porosi dhe thirrje që më kanë ardhë në ditët e fundit. Njëheri, ju falenderoj shumë për durimin për të më lejuar kohë që të reflektoj dhe vlerësoj rrethanat e reja të krijuara në vend.…

1 2 3 22