Home » Archives by category » Rajoni (Page 2)

Serbi: Tre vetë të arrestuar pasi vetura e tyre u ndesh në automjetin e Vuçiqit

Serbi: Tre vetë të arrestuar pasi vetura e tyre u ndesh në automjetin e Vuçiqit

Policia e Serbisë i ka arrestuar tre vetë, pasi vetura e tyre e ka qëlluar automobilin me të cilin udhëtonte presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar ministri i brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Zoti Stefanoviq i tha agjencisë shtetërore të lajmeve Tanjug, se automobili i tipit Bentley e kishte…

Me Kosovën ndërmjetësuese është vetëm BE-ja

Me Kosovën ndërmjetësuese është vetëm BE-ja

Presidenti i Sebrisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Beograd se Bashkimi Evropian është ndërmjetësues i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se Beogradi nuk ka synim për ndryshim të këtij formati. Me rastin e raportimeve në disa media se ekziston mundësia që në dialogun Serbi – Kosovë të përfshihen…

VRASJA E PËLLUMB MARNIKOLLAJ NJË DEGJENERIM I PLOTË PËR DREJTËSINË GREKE

VRASJA E PËLLUMB MARNIKOLLAJ NJË DEGJENERIM I PLOTË PËR DREJTËSINË GREKE

RASJA E PËLLUMB MARNIKOLLAJ NJË DEGJENERIM I PLOTË PËR DREJTËSINË GREKE Me rastin e pervjetorit të vrasjes se shqiptarit në Greqi nga torturat e policisë vendase Si sot një vit më parë në Athinë, 29 vjeçari nga Shqipëria Pellumb Marinkolaj masakrohet në stacionin e policisë lokale e Ano Patisias, si…

Prishtinë, opozita i rikthhet protestave. Nesër pritet edhe angazhim i KFOR-it

Prishtinë, opozita i rikthhet protestave. Nesër pritet edhe angazhim i KFOR-it

Në protestën e nesërme të opozitës në Kosovë, për t’u përkujdesur për sigurinë e qytetarëve do të angazhohet edhe KFOR-i. Automjete të KFOR-it janë parë sot gjatë gjithë ditës në oborrin e Qeverisë, raporton Indeksonline. Burime brenda policisë, ndonëse nuk saktësojnë se nesër mund të ndërhyjë edhe KFOR-i nëse përshkallëzohet…