Home » Archives by category » Sociale

“Ilaçe për djalin tim, s’ka në Shqipëri” flet Kastriot Pepa, i dëbuar me familjen nga Islanda

“Ilaçe për djalin tim, s’ka në Shqipëri” flet Kastriot Pepa, i dëbuar me familjen nga Islanda

“Në Shqipëri nuk do të ketë të ardhme për djalin tim”, thotë Kastriot Pepa. Çifti ka dhe një vajzë Kleur, 5 vjeçe. Kastriot dhe Xhulia Pepa emigruan 10 muaj më parë në Islandë me shpresën për të marrë azil. Por një kërkesë e tillë iu mohua. Djali i tyre, Kevin,…

Ndocaj prezanton “Iniciativën për qytetarin”: të ndihmojmë familjet nën nevojë

Ndocaj prezanton “Iniciativën për qytetarin”: të ndihmojmë familjet nën nevojë

Me “Iniciativën për qytetarin”, sot identifikuam një familje tjetër nën nevoje në Balldren. Kryetari i familjes se përbërë prej 5 anëtaresh, ku asnjeri nuk punon, ka takuar dje deputetin Ndocaj dhe me lot ne sy i thotë se: “nuk ka bukë në shpi, me anëtarë të familjes të sëmurë dhe…

Iniciativa për qytetarin!

Iniciativa për qytetarin!

Iniciativa për qytetarin lindi si një domosdoshmëri nga momenti i marrjes së mandatit të deputetit të z. Ndocaj. Një lum me kërkesash çdo ditë na vijnë nga qytetarët dhe kërkesat e tyre bazë janë papunësia, varfëria, mungesa e kafshatës së bukës dhe mungesa e një perspektive! Shqiptarët dolën nga skamja…

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani.

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani.

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani. Ganimet Dardani princi Trojan me plis në shoqerin e Shqiponjes jo ato prradhat greke me rrena.Ktu shihet qart qe Shqiponja ishte mbrojtsi tij qe lidhet me legjenden tonë Djali dhe Shqiponja.Ju lutem shperndane miq.…

Nga:Julian Vlashi-Gjokebibajt e Kryezezit ne rrjedhat e historise.

Nga:Julian Vlashi-Gjokebibajt e Kryezezit ne rrjedhat e historise.

Gjokebibajt e Kryezezit ne rrjedhat e historise. Nga:Julian Vlashi Kryezez!Nje vendbanim i hershem qe gjalleron neper nje pjese te lugines s’e Fanit te bashkuar e ngjitet deri thelle ne malin e Matrizes.Ndodhet ne pjesen verilindore te Malesise se Lezhes(Zhupes)!Kryezezi,eshte bajrak i pare nder kater bajraket e Malesise se Lezhes,dhe nje…

nje inerviste speciale mbi jeten e NENES TEREZE

nje inerviste speciale mbi jeten e NENES TEREZE

Ne televizionin Rrokum-tv, Prishtine, ne nje inerviste speciale mbi jeten e NENES TEREZE Ne pamundesi per te ndejt ne meshen e shenjte qe u mbajt ne oret e vona te nates se sotme ne Katedralen e Prishtinës, gazetareve te tv prestigjoz ne Prishtine Rrokum-Tv, u kam dhene nje interviste te…

Turbolencat në familje dhe domosdoshmëria e “gazetarëve të familjes”

Turbolencat në familje dhe domosdoshmëria e “gazetarëve të familjes”

Turbolencat në familje dhe domosdoshmëria e “gazetarëve të familjes” Çështjet e familjes kanë filluar të trajtohen si diçka ndërmjet groteskut dhe gossip-it. Janë disa ngjarje si ajo e familjes Kajtazi, ajo e familjes Trimi në Lushnje, vrasjet e grave në Shën Gjergj dhe Pogradec të cilat përveçse fatkeqësi për familjet…

1 2 3