Home » Archives by category » Sport (Page 2)

Hidhet shorti Shqipërisë. Luajmë kundër Francës, Rumanisë dhe ndeshjen e parë me Zvicrën

Hidhet shorti Shqipërisë. Luajmë kundër Francës, Rumanisë dhe ndeshjen e parë me Zvicrën

Zbardhet kalendari me të cilin Shqipëria do të luajë ndeshjet e saj në grup në kuadër të Europianit Francë 2016. Shqipëria do ta luajë ndeshjen e parë kundër Zvicrës, të Shtunën më 11 qershor në orën 15.00 në Lens. Ndeshjen e dytë Shqipëria do ta luajë kundër Francës, të mërkurën…

Serbia s’e duron himnin dhe flamurin e Kosovës, taekwondistët jashtë “Ballkaniadës”

Serbia s’e duron himnin dhe flamurin e Kosovës, taekwondistët jashtë “Ballkaniadës”

  Pavarësisht se është anëtare e Federatës Botërore të Taekwondo-së, ekipi i Kosovës në taekwondo, nuk do të marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik të Taekwondo-së, i cili pritet të mbahet këtë fundjavë në Zrenjanin të Serbisë. Nuhi Gashi, kryetar i Federatës së Taekwondo-së, ka thënë për Radion Evropa e Lirë,…

Tjetër goditje për Peshëngritjen shqiptare

Tjetër goditje për Peshëngritjen shqiptare

Peshëngritja shqiptare merr një tjetër goditje të rëndë, pas rasteve të dopingut që përjashtuan nga garat kampionët Daniel Godelli, Romela Begaj dhe Hysen Pulaku. Federata Shqiptare e Peshëngritjes është pezulluar për një vit nga të gjitha aktivitetet sportive. Shkak është gjba prej 45 mijë eurosh që duhet të paguajë në…

Oferta faraonike nga Tajlanda lëkund Berluskonin për Milanin 

Oferta faraonike nga Tajlanda lëkund Berluskonin për Milanin 

Oferta faraonike nga miliarderi tajlandez Bee Taechaubol duket se ka tronditur qëndrimin e Presidentit të Milanit, Silvio Berluskoni për të mos pranuar asnjë kërkesë për shitjen e kuqezinjve. Megjithatë tajlandezi Bee Taechaubol duket se ka fillimisht si qëllim që të blejë pjesën më të madhe të aksioneve të Milanit duke…

Emocionuese/ Romela Begaj, kampione e Botës në shkëputje

Emocionuese/ Romela Begaj, kampione e Botës në shkëputje

Peshëngritjësja shqiptare Romela Begaj shpallet kampione e Botës në stilin e shkëputjes në peshën deri në 63 kilogramë. Ajo ka ngritur 113 kilogramë në provën e tretë duke siguruar medaljen e artë. Peshëngritësja 28 vjeçare ka shënuar kështu rezultatin më të lartë në karrierën e saj. Shqipëria po arrin suksese…