Home » Archives by category » Sport (Page 3)

Juventus me polemika mposht Romen

Juventus me polemika mposht Romen

Juventusi është fitues i derbit të javës së gjashtë në Serie A , duke e mposhtur Romën me rezultat 3-2 dhe duke e bërë të qartë, se edhe këtë edicion do të jetë pretendenti kryesor në kampionatin italian. Carlos Tevez zhbllokoi rezultatin në minutën e 27-të. Argjentinasi shënoi nga 11-metërshi…

Elbasan Arena, stadiumi i kombëtares shqiptare të futbollit

Elbasan Arena, stadiumi i kombëtares shqiptare të futbollit

Stadiumi i Elbasanit me emrin “Elbasan Arena” apo Ruzhdi Bizhuta, aktualisht në rindërtim, do të jetë shtëpia e kombëtares shqiptare të futbollit për disa vjet deri në përfundimin e rikonstruksionit të Stadiumit Qemal Stafa në Tiranë. Me një kosto të përgjithshme prej 5.5 milionë eurosh, qeveria dhe Bashkia e Elbasanit…

Ske fitues ne derbin e Londres

Ske fitues ne derbin e Londres

Ka përfunduar pa fitues derbi i Londrës. Ndeshja e zhvilluar në Emirates Stadium ndërmjet vendasve të Arsenalit dhe mysafirëve të Tottenham, përfundoi 1-1. Të dy golat e kësaj ndeshje u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes. Nacer Chadli në minutën e 56’, shënoi për epërsinë e mysafirëve. Arsenalin nga…

Hamburg eliminon Cottbusin, debuton Behrami

Hamburg eliminon Cottbusin, debuton Behrami

Hamburgu është kualifikuar tutje në Kupën e Gjermanisë pasi ka mposhtur Cottbusin pas ekzekutimit të penalltive. Valon Behrami luajti tërë takimin, derisa kjo ishte ndeshja e parë zyrtare në fanellën e Hamburgut. Hamburgu është kualifikuar në 1/16 e finales së Kupës së Gjermanisë. Ekipi i Mirko Slomkas e ka eliminuar…