Home » Archives by category » Sport (Page 4)

Zanetti do të jetë zv/president i Interit

Zanetti do të jetë zv/president i Interit

1 Javier Zanetti do të marrë pozitën e zv/presidentit te klubi i Interit. Një gjë të tillë e ka konfirmuar ish-presidenti ‘zikaltër’, Massimo Moratti. Duke qenë një legjendë e skuadrës së Interit, Javier Zanetti ka fituar një pozitë prestigjioze në skuadrën nga Milano. Futbollistit argjentinas do t’i jepet pozita e…

Ronaldo, njeriu i golave

Ronaldo, njeriu i golave

Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyej rekorde me Real Madridin. Edhe pse nuk arriti të realizoi 60 gola sikurse në sezonin 2011-2012, ylli portugez këtë edicion ka mesataren më të mirë në karrierë prej 1.11 goli për ndeshje. Cristiano Ronaldo ka arritur ta thyej rekordin e Lionel Messit sa i…

Sagna nuk vazhdon me me Arsenalin

Sagna nuk vazhdon me me Arsenalin

Bacary Sagna nuk e ka ndërmend ta vazhdoj kontratën me Arsenalin. Reprezentuesi francez është bërë objektiv i Manchester Unitedit dhe Cityt, raporton tabloidit britanik, Daily Star. Arsenal dhe Bacary Sagna janë larg për të arritur një marrëveshje të re. Reprezentuesi francez ka kontratë me londinezët deri në fund të sezonit,…

Çelsi bën mrekullinë, Dortmundi jo

Çelsi bën mrekullinë, Dortmundi jo

Një mrekulli dhe një mrekulli e mbetur në gjysmë. Kështu mund të cilësohen ndeshjet e mbrëmshme të Ligës së Kampioneve ku Çelsi ka mundur 2-0 PSG dhe është kualifikuar në gjysmëfinalet e turneut, ndërsa Borusia Dortmund ka mposhtur me të njëjtin rezultat Real Madridin, por nuk ka arritur të bëhet…

Berisha vë rekord: 3 kartonë të kuq në vetëm 16 ndeshje

Berisha vë rekord: 3 kartonë të kuq në vetëm 16 ndeshje

Sulmuesi përlotet pas ndëshkimit të radhës Ermal Kuka Besart Berisha vazhdon të lërë shenjë në futbollin australian, edhe pse tashmë rekordet e thyera nga sulmuesi shqiptar kanë marrë një kuptim negativ. Futbollisti i Brisbein, dje ka thyer një rekord unik të A-League, duke u bërë futbollisti i parë në historinë…

Bajern dhe Junajtid rikthejnë duelin historik

Bajern dhe Junajtid rikthejnë duelin historik

Shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve, ku si asnjëherë më parë në vazo gjendeshin të 8 skuadrat fituese të grupeve respektive, do të dhurojë shkëndija në secilën prej sfidave që kanë dalë nga goglat. Përballja mes Bajern Mynihut dhe Mançester Junajtid, që përsëritin finalen historike të vitit 1999, por…