Home » Archives by category » Teknologji

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

12 abonentë shpërblehen nga Loja Promocionale “ALBtv”

12 abonentë shpërblehen nga Loja Promocionale “ALBtv”

Loja Promocionale “ALBtv” ka përfunduar njëherazi me kampionatin Evropian, duke nxjerrë 12 abonentë fitues ALBtelecom. Dhurata surprizë që erdhi gjatë këtij Evropiani për këta abonentë ka qenë një televizor i markës Smart Sony Full HD 55”, një nga markat më të mira të teknologjisë moderne. Këto surpriza ua kanë shtuar…

ALBTELECOM ARRIN NJË REKORD HISTORIK NË NUMRIN E PËRDORUESVE TË INTERNETIT FIKS ME BANDË TË GJERË

ALBTELECOM ARRIN NJË REKORD HISTORIK NË NUMRIN E PËRDORUESVE TË INTERNETIT FIKS ME BANDË TË GJERË

ALBtelecom, kompania më e madhe e telekomunikacionit në Shqipëri, ka tashmë mbi 100 000 përdorues familjarë  dhe biznese të vogla, në internetin fiks me bandë të gjerë. Sipas kompanisë, kjo vjen si rezultat i rritjes së nevojave të këtyre përdoruesve për shërbimin e internetit me cilësi të lartë, të cilin…

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom ka qenë sërish Sponsor Gjeneral i aktivitetit maratonë prej tre ditësh të “Ditës së Verës” në qytetin simbol të kësaj feste, Elbasan. Për të qenë sa më pranë abonentit jo vetëm për sa i përket shërbimeve të dedikuara, produkteve dhe ofertave, por edhe për të ndarë me ta edhe…

Presidenti Nishani dekoron z. Ahmet Çalik, presindent i Çalik Holding, me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

Presidenti Nishani dekoron z. Ahmet Çalik, presindent i Çalik Holding, me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

Presidenti Bujar Nishani i ka akorduar presidentit të Çalik Holding, z. Ahmet Çalik titullin “Për Merita të Veçanta Civile” me motivacionin: “Në vlerësim të kontributit të shquar si drejtues i ‘Çalik Holding’, që përmes vullnetit pozitiv të investimeve madhore në sektorë të rëndësishëm, ka kontribuuar direkt në përmirësimin e standardeve…

ALBtelecom & Eagle Mobile nisin shërbimet 4G/LTE

ALBtelecom & Eagle Mobile nisin shërbimet 4G/LTE

ALBtelecom & Eagle Mobile, ka lançuar shërbimet 4G/LTE në datën 1 shtator. Dita e martë ishte afati i vendosur nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) për nisjen e këtyre shërbimeve. Kjo kompani para dy vjetësh bëri testimet e para të suksesshme të kësaj teknologjie në Shqipëri. Duke u nisur…

Selim Belortaja: Telekomi ( AMC ) nuk ofron shërbim qytatarëve, na faturon Roaming me Greqinë dhe Shqipërinë

Selim Belortaja: Telekomi ( AMC ) nuk ofron shërbim qytatarëve, na faturon Roaming me Greqinë dhe Shqipërinë

Telecomi shqiptar, i cili para pak ditësh ndryshoi edhe logon e vet nga AMC që njihnim, po përdor gjithfarë mënyrash që të mashtrojë e gënjejë shqiptarët, duke u ngarkuar tarifa të larta shërbimi. Kështu, Telekomi shqiptar nuk u afron shërbimin e duhur shqiptarëve në Shqipëri, por i detyron klientët e…

Deklaratë nga ALBtelecom

Deklaratë nga ALBtelecom

Albtelecom ka reaguar përmes një njoftimi për shtyp në lidhje me përdorimin e emrit Telekom Albania nga një kompani tjetër. ja reagimi i plotë i Albtelecom: ALBtelecom, i njohur nga qytetarët shqiptarë edhe si Albanian Telecom, duke zotëruar edhe emërtesën zyrtare Telekomi Shqiptar përpara privatizimit, është një kompani po aq…

Përzgjidhen 5 fituesit e javës së dytë të shorteut të ALBtelecom dhe Eagle Mobile

Përzgjidhen 5 fituesit e javës së dytë të shorteut të ALBtelecom dhe Eagle Mobile

Kompania u ofron 100 personave pushime të mrekullueshme në hotel me 5 yje   Janë përzgjedhur pesë fituesit e javës së dytë të shorteut veror të ALBtelecom dhe Eagle Mobile. Ofruesi i vetëm në Shqipëri i të gjitha shërbimeve të telekomunikacionit në një, di t’i shpërblejë më së miri abonentët.…

1 2 3 4