Home » Archives by category » Teknologji (Page 2)

ALBwifi, një arsye më shumë për të qenë pjesë e ALBtelecom & Eagle

ALBwifi, një arsye më shumë për të qenë pjesë e ALBtelecom & Eagle

Nëse keni një numër aktiv Eagle Mobile në aparatin tuaj celular smart apo tablet, ju mund të përfitoni internet super të shpejtë ALBwifi falas. Ky shërbim interneti, ku ndërthuren teknologjia 3G dhe ajo Wi-Fi ofrohet ekskluzivisht nga ALBtelecom. Pasi ta keni konfiguruar një herë telefonin tuaj me ALBwifi, sa herë që të…

Sekretet e “The Beast”, makinës që udhëton Obama

Sekretet e “The Beast”, makinës që udhëton Obama

Asnjë makinë tjetër nuk është kaq e blinduar sa limuzina e Presiodentit amerikan Barack Obama. E pagëzuar me emrin “Bisha”, për përmasat e saj, “Cadillac One” presidenciale është një makinë e blinduar me sisteme mbrojtjeje dhe komunikimi nga më të sofistikuarat. Mbulesa e trashë prej 10 centimetrash e prodhuar nga…

JETO AVENTURËN E DASHURISË ME SURPRIZAT E ALBTELECOM

JETO AVENTURËN E DASHURISË ME SURPRIZAT E ALBTELECOM

Muaji shkurt është muaji i dashurisë, ndaj ALBtelecom edhe në këtë Shën Valentin vjen me surpriza. Kompania ka menduar t’i sjellë më pranë të dashurit e zemrës për të jetuar aventurën e tyre të dashurisë me ofertën më të fundit të ALBtv. Një tablet dhuratë AX10 ose një Eagle USB modem me 3 muaj internet falas…

Ejani të Shijojmë Festat me ALBtv!

Ejani të Shijojmë Festat me ALBtv!

ALBtelecom, kompania e parë në Shqipëri që ofron komunikim të integruar të INTERNETIT, TELEVIZIONIT, TELEFONISË FIKSE dhe asaj CELULARE në një shërbim të vetëm, sjell ofertat e fundvitit për të zbukuruar festat e shqiptarëve në mbarë vendin. Tashmë, me shtimin e portofolit të shërbimeve, për t’u ofruar klientëve 4 shërbime…

Mbahet samiti “Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore”

Mbahet samiti “Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore”

Përfaqësues të qeverive, OJQ-ve dhe Instituteve të ndryshme nga Shqipëria, Kroacia, Serbia, Bosnnjë-Hercegovina, Bullgaria, Mali i Zi, Rumania dhe Slovenia kanë marrë pjesë në samitin“Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore” tëorganizuar në Zagreb. Në samitin e mbështetur ngaGoogle dhe të organizuar nga institute dhe shoqata të ndryshme…

HTC One M9 duket fantastik!

HTC One M9 duket fantastik!

Siç dihet, dizajnerët e HTC-së shquhen për krijimet e tyre të telefonave të kompanisë. Fillimisht ishte HTC One, ndërsa tani është modeli tjetër HTC One M8, ai që dallohet për pamjen unike, që disa madje thonë se ia kalon edhe telefonave të Apple – sa i përket pamjes së jashtme.…

Sondazh: Te rinjte perdorin Instagramin me shume se facebook apo Twitter

Sondazh: Te rinjte perdorin Instagramin me shume se facebook apo Twitter

Një bankë investuese dhe një firmë e menaxhimit të aseteve, nëpërmjet një sondazhi kanë dalë në përfundimin se 9 nga 10 të rinj amerikan, e konsiderojnë instagramin me të rëndësishëm se rrjetet e tjera sociale. Gjatë studimit, analistët ekzaminuan se si preferencat e mediave sociale kanë ndryshuar tek të rinjtë…