Home » Archives by category » Vendi

“Kaubojsi”, nxjerr “lakuriq” Spiropalin: Si i fitove 5 milion $? Ajo që i ka bërë “Skëndërbeu” yt dhe suita e “rilindjes” këtij kombi është e turpshme

“Kaubojsi”, nxjerr “lakuriq” Spiropalin: Si i fitove 5 milion $? Ajo që i ka bërë “Skëndërbeu” yt dhe suita e “rilindjes” këtij kombi është e turpshme

Pas një publikimi të kryetarit të PBKDSH-së, Eduart Ndocaj mbi pasurimin e deputetes Elisa Spiropali, e cila rezulton në 5 vite të ketë shuma marramëndëse në kontot bankare, kjo e fundit ka replikuar me “kaubojsin”, duke i kërkuar këtij të mos flasë me gjuhën e “qytetarit dixhital”. Në kundëreplikë, Ndocaj…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAR      Pas disa muajsh “pushim “, këto ditë në galerinë e arteve të Pallatit të Kulturës Lezhë, Eduart Ndocaj u prezantua përseri përpara publikut lezhian me një tjeter ekspozitë pikturash të larmishme, dedikuar figurës kryesore të…

Eduart Ndocaj falenderon Lezhjanët për Protesten..’ Faleminderit lezhian ‘

Eduart Ndocaj  falenderon Lezhjanët për Protesten..’ Faleminderit lezhian ‘

‘ Faleminderit lezhian ‘ Ky falenderim ju shkon ne rrall te par protestuesve nga Torrovica dhe gjithe bashkeqytetarve te mij lezhian qe sot ju pergjigjen thirrjes time per ta ‘pritur’ kryekriministrin Rama ashtu si duhet. Ky deshtak rilindas duhet ti organizoj mbledhjet fasad ne Torrovic dhe aty t,ju jape pergjigje…

Tahiri i qeshur vesh më vesh në Kuvend, opozita braktis sallën

Tahiri i qeshur vesh më vesh në Kuvend, opozita braktis sallën

Opozita ka braktisur Kuvendin e Shqipërisë pas ardhjes së Tahirit në seancë. “Të nxirret jashtë Saimir Tahiri”- kanë deklaruar demokratët duke e quajtur të turpshme pranine e tij pas raportit të progresit të KE për vendin tonë. “Nxirreni jashtë, se po kremtoni raportin me njeriun kryesor të drogës në Ballkan bashkë me Ramën, nxirreni jashtë…”-…

Nis mbledhja “sekrete”, merret vendimi i papritur për Tahirin

Nis mbledhja “sekrete”, merret vendimi i papritur për Tahirin

Pas një pushimi disaminutësh, ka nisur sërish mbledhja e Këshillit të Mandateve ku pas diskutimeve pritet të vendoset nëse do t’i hiqet apo jo imuniteti deputetit të Partisë Socialiste Saimir Tahiri. Pas 3 orë zhvillimesh prej orës 11.00, në këtë rinisje të dytë, mbledhja do të zhvillohet pa praninë e mediave.…

Ditelindja e Ahmet Zogut

Ditelindja e Ahmet Zogut

Ishte ditelindja e ma t’madhit personalitet te kombit shqiptar, NMT Mbretit Zog I. Kjo date do te ngelet si nje prej datave me te shenjta te kombit tone, per arsye se; I Madhi Zot, ne kete date, na dergoi njeriun I cili do te ishte model per nga menyra se…

Eduart Ndocaj takohet me Antonio Tajani, President i Parlamentit Europian

Eduart Ndocaj takohet me Antonio Tajani, President i Parlamentit Europian

Eduart Ndocaj ishte i ftuar nga stafi i Antonio Tajanit ne aktivitetin “Italia e l’Europa che vogliamo”, ne shqip “Italia dhe Europa qe duam”. Ne kete aktivitet ishin te ftuar e moren pjese eksponentet me te rendesishem te Grupit Parlamentar te Partive Popullore dhe eksponente te rendesishem te institucioneve lokale…

Cfare po ndodh me PDIU-ne?

Cfare po ndodh me PDIU-ne?

Nuk po ndodh asgje tjeter vecse shperberja dhe shkrirja e saj ashtu sic kisha parashikuar me pare permes shkrimeve te mia. PDIU zyrtarisht eshte nje parti jo parlamentare me Kryetar e n/Kryetar jashte parlamentit. Tre deputetet e PDIU-se ne kundershtim me linjen politike te Krryetatit e n/Kryetarit qe kane akuzuar…

1 2 3 69