Home » Archives by category » Vendi (Page 2)

Kabineti “Rama 2”, zbulohen emrat e ministrave. Surprizë posti i zv/kryeministrit

Kabineti “Rama 2”, zbulohen emrat e ministrave. Surprizë posti i zv/kryeministrit

Kur duhen edhe dy ditë që kryeministri Rama të bëjë publike përbërjen e qeverisë së re, Televizioni Klan mëson të tjera detaje që lidhen me formatimin e kabinetit të ri qeveritar. Kështu pritet që Mimi Kodheli të lërë drejtimin e Ministrisë së Mbrojtjes,  për të marrë kryesimin e Komisionit të…

PBDKSH/Deklaratë: Të vendoset Ushtria për të ruajtur rendin!

PBDKSH/Deklaratë: Të vendoset Ushtria për të ruajtur rendin!

Misioni më i rëndësishëm i Shtetit dhe i institucioneve të tij janë për të ruajtur sigurinë e vendit dhe sovranitetin e vendit. Situata aktuale është shumë dramatike dhe duket sikur ka dalë jashtë kontrollit, shifrat e vrasjeve, therjeve dhe aksidenteve me pasojë vdekjen duket sikur kanë kaluar edhe shifrat e…

Daci nga Kukesi: PBDKSH force e pare ne Kukes, Diber dhe Lezhe

Daci nga Kukesi: PBDKSH force e pare ne Kukes, Diber dhe Lezhe

Pas disa vitesh, sot pata kenaqesine te rikthehem ne vendlindjen tone heroike, Kalisin. Isha i shoqerua nga deputeti dhe Kryetari i PBDKSH, z. EDUART Ndocaj. Kalisi eshte djepi i lirise, vendi i gjeneraleve, komandateve, heronjeve, intelektualeve, artisteve, njerezve te thjeshte e punetore. Ndocaj ne fjalen e tij theksoi se: Kukesi…

Rinia Demokristian: së bashku drejt fitores

Rinia Demokristian: së bashku drejt fitores

Sot, në mjediset e Selisë Qendrore të PBDKSH u mbaj mbledhja e radhës me përfaqësues të Forumit Rinia Demokristiane (FRD). RFD është forum i PBDKSH. Në mbledhje u raportuar puna e suksesshme gjatë kësaj kohe si dhe konkretizimi i këtij suksese në anëtarësime dhe shtimin e radhëve. Gjatë mbledhjes u…