Home » Archives by category » Vendi (Page 3)

Qindra qytetarë i bashkohen PBDKSH

Qindra qytetarë i bashkohen PBDKSH

Qindra qytetarë takohen me kryetarin e PBDKSH, z. Eduart Ndocaj. Takimi u bë në kuadër të riorganizimit të strukturave të partisë si dhe për inaugurimin e Selisë Qendrore në Rr. Shtraus në Lezhë, me datë 9 Prill 2017 (e diel), ora 10:00(Paradite) Të gjithë së bashku për një Lezhë dinjitoze!…

Bushati i “trembur” nga e zgerdhimja ne heshtjen per Kacorrit i shkruan Ndocaj duke i thene te fshije numrin e tij

Bushati i “trembur” nga e zgerdhimja ne heshtjen per Kacorrit i shkruan Ndocaj duke i thene te fshije numrin e tij

Ka nje dallim te madhe ne institucionet Shtetit, pershembull edhe mes ministrave. Zakonisht Ministri i Jashtem perfaqeson unitetin dhe sovranitetin e vendit, kur ndodhet me mision jashte. Po ashtu ka nje dallim te madh mes nje deputeti dhe nje ministri. Deputeti perfaqeson drejteperdrejte sovranitetin qytetar e ministri votebesohet nga deputeter…

Lidhja ime me Lezhën dhe Mirditën!

Lidhja ime me Lezhën dhe Mirditën!

  Nga Alban Daci U bë më shumë se tre vjet që me mirditoret kam krijuar marrëdhënie vëllazërore. Tashmë kam më shumë se tre vjet që më shumë frekuentoj Rrëshenin, Malaj, Rubikun, Laçin, Skuraj, Fushëkuqe, Fushëkrujë. Ka dy vjet që jam rezident i Manatisë, jetoj në Lezhë, drekoj në Mrizin…

Mesjeta duket sikur jeton akoma ne Grykmanati, Tresh, Spiten, Markatomaj, Zejmen dhe Pllan

Mesjeta duket sikur jeton akoma ne Grykmanati, Tresh, Spiten, Markatomaj, Zejmen dhe Pllan

Mesjeta për shume vende shkruhet vetëm në libra historike. Ndërsa në Grykmanati, Tresh, Spiten, Markatomaj, Zejmen dhe Pllan vazhdon të jetë një realitet i prekshëm. Këto janë zona të rëndësishme të zhvillimit të biznesit të vogël dhe të mesëm dhe të shumë aktiviteteve artizanale. Mbijetesa e tyre varet nga energjia…

Kallmet- Qindra të rinj i bashkohen PBDKSH dhe mbështesin Eduart Ndocaj

Kallmet- Qindra të rinj i bashkohen PBDKSH dhe mbështesin Eduart Ndocaj

Sonte, Eduart Ndocaj zhvilloi takim në Kallmet me qindra të rinj që e priten me entuziazëm duke pranuar të bëhen anëtarë të PBDKSH dhe të mbështesin plotësisht Eduart Ndocaj në kandidimin  e  tij. Kryetari Ndocaj u prezantojë të rinjve PBDKSH duke thënë se: Partia është e hapur për të rinj…

Lezha asnje fond nga FSHZH!

Lezha asnje fond nga FSHZH!

Lezha vazhdon te mbetet “vend dhe popuj”. Fondi Shqiptar i Zhvillimitka bere publike akordimin nje shumes prej 82 miliom eurosh. Perfituese kryesore sic duket eshte Bashkia e Peshkopise. Ndersa Bashkia Lezhe as nje fond nuk ka perfituar edhe pse qyteteti ngjane si ne mesjete ne infrastrukture. Tani ne kete histori…

Pas denoncimit tim, Kryetarja e Bashkise Ademi hakmerret e shkarkon nga puna kujdestarin e konviktit te Shkolles se Mesme Profesionale “Arben Broci”, sepse bashkepunoi me Fiks Fare. 

Pas denoncimit tim, Kryetarja e Bashkise Ademi hakmerret e shkarkon nga puna kujdestarin e konviktit te Shkolles se Mesme Profesionale “Arben Broci”, sepse bashkepunoi me Fiks Fare. 

E mbani mend Drejtorin e konviktit qe perjashtoje nxenesin per faktin se ky i fundit bashkepunoje me emisionin “Fiks Fare” duke denoncuar kushtet skandaloze. Me te marr vesht lajmin udhetova drejt Shkodres dhe u takova si me kujdestarin ashtu edhe me Kryetaren e Bashkise. Po ashtu ne prani te kamera…